A műanyag ablak választásának további szempontjai

Vannak további különböző típusú műanyag ablakok, a hagyományos bukó, nyíló, és bukó-nyíló, illetve fix típusokon kívül. Ezek közé tartozik például a többszárnyú ablakok családja, melyeken belül van lehetőség a váltószárnyas típusra, ez a középen felnyitható verzió.

Ennél a műanyag ablaknál csak az egyik szárnyon van kilincs, a másod szárnyat pedig a szárnyperem kinyitó fülével lehet kinyitni. Ilyenkor a műanyag ablak másod szárnya csak nyíló lehet, tehát a bukó alternatíva itt nem opció. Tehát ebben az esetben vagy az első szárny a bukó, és a második nyíló-nyíló típus, vagy mind a két szárny csak nyíló típus.

Amikor a műanyag ablak mind a két szárnya egyszerre van nyitva, nincs függőleges osztás a szárnyak között. Ezzel ellentétben, a többszárnyú műanyag ablakok családjában a tokosztott verzió esetében van lehetőség mindkét szárnynál a bukó-nyíló funkcióra. Ugyanis itt a szárnyak között van függőlegesen osztás, és mind a két szárnyon van kilincs is. Így egyszerre lehet nyitva mind a két szárny, bukó-nyíló funkcióban. És léteznek még a három-vagy annál is többszárnyú ablakok, ezeknél az összes többi variáció kombinálhatóan működik.

Mivel sokféleképpen nyitható műanyag ablak létezik, érdemes kicsit utána járni a különböző verzióknak, hogy a legésszerűbb döntést hozhassuk meg adott térbe. Ahol például nem szeretnék egyáltalán nyitható típust, hiszen csak a fény beengedése számít a szobába, oda a fix ablak a jó választás. Ahol szeretnénk lehetőséget biztosítani az intenzív és a biztonságos, kellemes szellőztetésnek egyaránt, ott a bukó-nyíló típus a legjobb. És van, ahol a csak bukó, vagy csak nyíló típus lehet ideális. Gondoljuk át, járjunk utána, és döntsünk okosan!